Kuveyt Türk’ün iştiraki KT Portföy Yönetimi’nin sunduğu Kısa Vadeli Kira Sertifikaları Katılım Fonu’nda (KTV Fonu) artık belli limitler dahilinde 7 gün 24 saat işlem yapılmasına izin veriliyor. Katılım finans ekosisteminde ilk defa hayata geçen uygulama, KTV Fonu’nda mesai günlerinde saat 09.00 ile 12.30 arasında limitsiz alım satım, 12.30-17.00 arası 460 bin TL limitle alım satım işlemleri gerçekleştirebiliyor.Saat 17.00’den itibaren ise bir iş günü sonrası için limitsiz alım emri verilebiliyor ve 5 bin TL’ye kadar fon satışı yapılabiliyor. Önümüzdeki dönemlerde ise KT Portföy, limitleri piyasa koşullarına göre güncelleyecek.

Tatil Günlerinde ve Haftasonlarında bir önceki iş gününden limitsiz alım emri de verilebiliyor

KT Portföy KTV için tatil günlerinde ve haftasonlarında, bir sonraki iş günü gerçekleştirmek üzere limitsiz alım emri verme imkanı sunuyor. Bununla birlikte ATM’den para çekme limiti oranında 5 bin TL’ye kadar fon satışı yapmak da mümkün. Yatırım fonu, müşterilerine 31 mart 2021’e kadar yacapakları yatırımlarda yüzde sıfır stopaj imkanı da sunuyor. Mart ayı itibarıyla fonun 2021 yılındaki mevcut portföyünün beklenen yıllık getirisinin yüzde 15-17 bandında olması tamin ediliyor. Elbette bu oran piyasa şartlarına göre değişiklik gösterebilir.

Yatırımları değerlendirmede Vade sınırı yok

KT Portföy’ün kira sertifikası fonlarıyla yatırıcımcılar, vade sınırı olmadan birikimlerini değerlendirme imkanı buluyor.

Sadece faizsiz katılım esaslı fon yönetimine odaklandığı için müşterilerin hassasiyetleri doğrultusunda yatırım alternatiflerini sunuyor

KT Portföy, Mart 2021 itibarıyla 3 emeklilik fonu, 10 yatırım fonu, 2 özel fon, 1 girişim sermayesi yatırım fonu ve bireysel portföy yönetimi hesaplarıyla toplamda 3,6 milyar TL portföy büyüklüğe sahip.

Sadece faizsiz katılım esaslı fon yönetimine odaklanan KT Portföy, kısa vadeli yatırım seçeneklerinin sınırlı olduğu faizsiz portföy yönetiminde, Kuveyt Türk’ün aktif bir katılımcı olmasının da verdiği destekle hem bireysel hem de kurumsal müşterileri için faizsiz sermaye piyasası araçlarına yatırım imkanı sunuyor ve bu alanda ürün çeşitliliğini artırma çalışmalarına devam ediyor.

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.