Global Kitle Fonlaması Platformu A.Ş. Sermaye Piyasası Kurulu’nca Paya Dayalı Kitle Fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere faaliyet listesine alındı.

Fonbulucu.com sosyal medya hesabından haberi şu şekilde duyurdu;

fonbulucu.com Platformları çatı şirketi Global Kitle Fonlama Platformu A.Ş. Sermaye Piyasası Kurulu’nca Paya Dayalı Kitle Fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere 08 Nisan 2021 tarihinde listeye alınmıştır. Söz konusu karar Sermaye Piyasası Kurulu’nun 08/04/2021 Tarihli 2021/19 sayılı Bülteninde yayınlanmıştır.”

Kitle Fonlaması Nedir ?

Kitle Fonlaması, çok sayıda bireyin küçük miktarda yapacakları bağışlara dayanan yeni nesil yatırım ve fonlama sistemidir. Bireyler internet üzerinden bağış yapar, küçük bir hisse satın alır ya da üretilecek ilk ürünler karşılığı ödeme yapar. Kitle fonlaması, özellikle son yıllarda Amerika, Almanya, İngiltere gibi ülkelerde kullanılan bu ülkelerle birlikte birçok ülkede bulunan yeni nesil fonlama da diyebiliriz. Basitçe anlatacak olursak, birçok küçük yatırımcının birleşerek kendilerinin seçtiği bir projeye yatırımlarına karşılık bekleyerek ya da bazen sembolik karşılıklar isteyen bir biçimde ortak kalması, ürün geliştirme aşamasında ise ön sipariş vermesi ya da bağışta bulunarak girişimcilere sermaye sağlamasına denir.

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.