Toplam bütçesi 63.2 Milyon $ olan, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Islamic Development Bank, Islamic Solidarity Fund for Development ve 28 farklı uluslararası oluşumla birlikte yürütülen, ‘Sivil Toplum Kuruluşlarının Yoksulluğu Azaltma Programlarının Güçlendirilmesi’ programının yürütülmesi kapsamında Hakan Yıldız, UNDP Crowdfunding Advisor olarak görev alacağını duyurdu.

UNDP Nedir ?

UNDP Türkiye ve dünya kapsamında, südürülebilir büyüme, kapsayıcı ve demokratik yönetişim ve iklim değişikliği, çevre konuları üzerinde çalışmaktadır. UNDP, 50 yılı aşkın süredir Türk Hükümeti ve Dünya Hükümetlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve özel sektör dahil çok sayıda ulusal ve uluslararası kuruluşla işbirliği yapan kuruluştur.

UNDP Türkiye ise, Türkiye’nin kalkınma önceliklerine yönelik pratik çözümler bulmayı hedeflediğini söyleyebiliriz. Bu amaçla Türk Hükümeti ve diğer ortaklarıyla birlikte projeler yürütüyor. 1986’dan bu yana, ülke genelinde 80’den fazla projenin de uygulamaya konulduğunu belirtelim. Ayrıca UNDP, Türkiye ve çevre ülkelerdeki krizler ile doğal afetlere yanıt vermede önemli rol oynadığını da belirtleim.

UNDP hakkında daha fazla bilgi için sayfayı ziyaret ediniz.

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.