Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık Katılım Finans Dergisine verdiği röportaj/söyleşiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Katılım Finans / 25

Dr. Kerem Kınık Özgemişi

8 Temmuz 1970’te Malatya‘da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul‘da tamamlayan Kerem Kınık, 1993’te İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nden mezun oldu. 2019 yılında Bezmiâlem Vakıf Üniversitesinde Afet Tıbbı doktorasını tamamlamıştır. Somali Benadir Üniversitesi’nden de Fahri doktorası bulunan Kınık, 1993-1995 yılları arasında Amasya İl Sağlık Müdürlüğünde sorumlu hekimlik, 1995-1999 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Müdürlüğü’nde müdür yardımcılığı, 1999-2013 yıllarında sağlık, bilgi teknolojisi sektörlerinde faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası firmalarda kurucu ortaklık ve genel müdürlük yapmıştır. 2013-1015 yılları arasında Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde Rektör Danışmanı olarak çalışmıştır. Kerem Kınık, 2016’dan bu yana da Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde öğretim üyesi ve Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

2016’da Kızılay’ın başkanlığına seçilen Kerem Kınık’ın Muhammed Furkan, Abdullah Harun ve Fatıma Zehra adlarında 3 çocuğu bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce, orta derecede Arapça bilmektedir. Kınık amatör olarak Türk halk müziği enstrümanları çalmakta ve besteler yapmaktadır.

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.