Kuwait International Bank (KIB) dijital gündemi ele alıyor. İslami banka, dijital yaklaşımı benimseyerek yeni bir dijital bankacılık deneyimi sunmak için adımlar attı.

KIB, İslami bankayı dijital merkezli bir finansçı olarak konumlandırmak için dijital bir platform tasarlamak ve mühendisliğini yapmak üzere dijital dönüşüm sağlayan Mobiquity’yi devreye aldı.

Bu uzun vadeli ortaklığın ilk aşaması için Mobiquity, dijital ilk katılım sistemi, cari ve tasarruf hesabı, ödeme ve kişisel finans yönetimi hizmetleri dâhil olmak üzere çeşitli çevrimiçi bankacılık ürünleri ve hizmetleri geliştirecek.

KIB projenin ilk aşamasında, kurumsal müşterileri ile “kısa bir süre sonra” yeni platforma taşınacak olan perakende müşterilere odaklanacak. Bu yeni platformun ise yılsonundan önce piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bankanın yenilik ve dijitalleştirme danışmanı Philip Nordenfelt: ”KIB, Kuveyt’teki dijital finans piyasasında, bu segmenti geliştirmek için çeşitli fırsatlarla birlikte boşluklar olduğunu fark etti. Aslında, KIB için dijital bankacılıkta pazara liderlik etmede açık bir fırsatı var. Takımın kalitesi ve stratejisi, UX [kullanıcı deneyimi] tasarımı ve yazılım geliştirmedeki zengin dijital bankacılık deneyimi nedeniyle geliştirme ortağımız olarak Mobiquity’yi seçtik ” diye aktarıyor.

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.