Webrazzi’nin de haberiyle Bankalararası Kart Merkezi (BKM)’nin başkan yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu, Linkedin gönderisiyle görevinden ayrıldığını ve Yazıcıoğlu’nun, Yemeksepeti Fintech şirketinin genel müdürlüğünü üstleneceğini belirtti.

Ayrıca Serkan Yazıcıoğlu, BKM’de son bir buçuk yıldır Dijital Çözümler, Pazarlama İletişimi ve Troy Ödeme Sistemi’nden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

Serkan Yazıcıoğlu Kimdir ?

Serkan Yazıcıoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunudur. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans ve İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletmecilik Programlarını tamamlamıştır.

Yazıcıoğlu’nun ödeme sistemleri ve finans sektöründe on beş yıldan fazla deneyimi bulunmaktadır. Soyak İnşaat A.Ş bünyesinde 2 yıl İnşaat Mühendisi olarak çalıştıktan sonra , 1999- 2012 yılları arasında, 13 yıl boyunca Türkiye’nin önde gelen özel bankalarından Finansbank’ta farklı yönetim kademelerinde görev almıştır. Finansbank’taki kariyeri süresince Yazıcıoğlu, CardFinans markasının yaratılması aşamasında önemli rol üstlenmiş, Ödeme Sistemleri Ürün Yönetimi, Pazarlama, Alternatif Dağıtım Kanalları ve Kart Operasyonları bölümlerinde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

2012 Temmuz ayından beri Yazıcıoğlu, “Nakitsiz Ödemeler Toplumu” hedefini sahiplenen ve yenilikçi ödeme teknolojileri ile birçok projeye imza atan Bankalararası Kart Merkezi’nde, BKM Express ve TROY markaları başta olmak üzere tüm Dijital Çözümler ve Kartlı Ödeme Sistemleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir. Yazıcıoğlu aynı zamanda BKM’de Pazarlama İletişiminden de sorumludur.

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.