Faizsiz Finansal Ürünlerin Pazaryeri Olacak FinTech Girişimi

Faizsizteklif.com Yayında.

Girişimin kurucuları Ömer Arıcı ve Mustafa Özkan, 2014 yılında kurdukları kurumsal markalara farklı projeler özelinde hizmet veren bir içerik ajansının halihazırda ortakları olarak iş hayatına devam ediyorlar. Bu deneyimlerinin kendilerine katılım bankacılığı ve faizsiz finansal ürünler üreten kurumlar özelinde hem geleneksel hem de dijital mecralarda farklı projelerde yakın iş birliktelikleri geliştirme imkanı sağladığını belirtiyorlar.

Girişimin mentörlüğünü ise “Katılım Bankacılığına Giriş” kitabının yazarı ve Türkiye Girişimcilik ekosisteminin öne çıkan yöneticilerinden Şerafettin Özsoy yapıyor.

‘Faizsiz Finansal Piyasaların Gelişimine Katkı Sağlanması Hedefleniyor’

Faizsizteklif.com, faizsiz finansal enstrümanlar / ürünler / hizmetler üreten finansal kurumların ürünlerini bir finansal pazaryerinde potansiyel müşterileri ile buluşmalarını kolaylaştırarak faizsiz finansal piyasalarının gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor. Bu yönü ile toplum için önemli olan sosyal bir fayda üretmeyi önemsiyor.

‘Kredi arayanların en uygun finansmana ulaşmalarını kolaylaştırıyor’

Faizsiz finansman arayışında olan potansiyel müşteriler taşıt, konut vb. finansman ihtiyaçları için faizsiz finans kuruluşlarının web sitelerine ayrı ayrı giriş yaparak hesaplama yapmak zorundalar. Bu durumun finansal kurumların müşteriler için oldukça zaman kaybettirici ve satın alma motivasyonunu etkileyen yorucu bir süreç olduğunu gözlemlenmiş.

Diğer taraftan bu iş akışının, finansal kurumların potansiyel müşterileri ile doğru tekliflerde buluşabilmelerini geciktiren ve her iki taraf adına başarılı satış başlatma oranlarını düşüren bir kullanıcı deneyimine sebebiyet vermekte olduğu ayrı bir durum tespiti olarak ifade ediliyor.

Faizsizteklif.com bu kurgu ile yola çıkarak, hem kredi arayanların en uygun finansmana ulaşmalarını kolaylaştırıyor hem de finans kurumlarının müşterilere erişmelerini daha hızlı ve daha kolay hale getirerek piyasanın oluşmasını sağlıyor.

‘Sadece Katılım Bankacılığı Değil Faizsiz Sigortacılık Sistemini de kapsıyor’

Girişimde sadece katılım bankaları değil aynı zamanda faizsiz sigortacılık sisteminin adı olan tekafül şirketleri, portföy yönetim şirketleri ve tasarruf finansmanı şirketlerinin de ürünlerinin özelliklerine göre kıyaslanması hedeflenmekte.

Bu bakımdan, bu girişim kendi alanında Türkiye’de bir ilk olacak.

Başlangıç adımında konut, taşıt, ihtiyaç gibi bankaların finansal ürünlerinde listeleme yapılıyor ancak sürecin devamında sigorta (tekafül), portföy yatırımı ve tasarruf sistemi gibi diğer faizsiz finansal ürünlerin de kısa süre içerisinde peyderpey sisteme eklenmesi hedefleniyor.

‘Farklılaştırma Stratejisiyle Rekabette Ön Plana Çıkılmak Hedefleniyor’

Konvansiyonel finansal ürünler için benzer iş modelleri olmakla beraber Faizsizteklif.com ürün grubunu faizsiz finansal ürünler ile sınırlandırarak “Farklılaştırma” stratejisiyle rekabette öne çıkılması planlanıyor.

Ayrıca faizsiz finansman arayan tüketicilerin ihtiyaçlarını ve taleplerini en iyi şekilde anlayarak, onlara en doğru seçeneği sunmak için sadece faizsiz finansal ürünlere odaklanılacak.

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.