Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın kurmuş olduğu Lonca Girişimcilik Merkezi, yeni döneminde sistemini yenileyeceğini duyurdu.

Ön Kuluçka, Lonca ve Lonca Scale Up olmak üzere üç aşamadan oluşacak yeni dönemde, girişimcilere mentorluk desteğinin yanı sıra 50 bin TL‘ye varan hibe desteği de verilecek. Sistemini yenileyerek yedinci döneme Ön Kuluçka aşamasıyla başlayacak olan Lonca Girişimcilik Merkezi, birincil aşamada yaklaşık 25 yeni girişim 4 hafta sürecek giriş seviyesi eğitimler alacak.

Bu süreçte girişimcilerin gelişimi gözlenecek ve sonraki aşama olan Lonca’ya geçecek girişimciler yine jüri tarafından belirlenecek. Lonca aşamasında, Ön Kuluçka’dan geçen yaklaşık 10 girişim, yaklaşık 4 ay süren kapsamlı eğitimler alacak. Yoğun eğitimlerin verileceği bu dönemde girişimcilere mentorluk, pazarlama desteği, bulut ve özel API desteği gibi imkanlar sunulacak. Bu dönemi başarıyla tamamlayan girişimler Lonca Demoday etkinliğine katılma fırsatı elde edecek. Programın son aşaması olan Lonca Scale Up kısmında ise girişimlere büyüme, satış, şirketleşme, hukuk ve yatırım odaklı özel destekler verilecek.

Startuplar, FinTech ve genel kategorilerinde 8 Ekim‘e kadar  www.loncagirisim.com adresi üzerinden yedinci döneme başvurabilecek.

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.