Kuveyt Türk Katılım Bankası, yeni fikirlerin hayat bulacağı Fikr’inn açık inovasyon platformunu  hayata geçti.

Fikr’inn Platformu, üniversite öğrencileri, girişimciler ve tüm müşterilerinin, bankacılık ürün ve hizmetleri dahil olmak üzere birçok konudaki inovatif fikirlerinin hayata geçirilmesine olanak sağlayacak. Kuveyt Türk’ün gençlere farklı bir deneyim ortamı sunduğu Ideathon Fikir Yarışmasına da bundan sonraki dönemde Fikr’inn Platformu ev sahipliği yapacak. 

Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşu olan Kuveyt Türk, dijital kanalların ve dijital dönüşümün önemini çok önceden öngörüp bu dönüşümü kendi bünyemizde yıllar önce başlatmış, bu yönde önemli projeler hayata geçirmiş ve aksiyonları vaktinde almış bir katılım finans kuruluşudur. Ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla sadece seçkin finansal ürün ve hizmetlerimizi tasarruf sahipleri ve yatırımcılarla buluşturmakla yetinmiyor, aynı zamanda teknoloji ve inovasyon yolunda attığımız adımlarla sektördeki öncü konumunu sürdürmeye devam etmektedir. Bu amaçla özellikle ülkemizde son yıllarda hızlı bir büyüme içerisine giren finansal teknoloji alanındaki girişimlere ciddi katkıda bulunuyor ve yenilikçi fikirleri destekliyor. Ayrıca, Lonca Girişimcilik Merkezi aracılığıyla uzun yıllardır inovatif fikirlerini hayata geçirebilmeleri için girişimcilere destek oluyor. Girişimcilere hibe programının yanı sıra mentorluk, eğitim ve danışmanlık hizmeti sunarken hukuktan muhasebeye, pazarlamadan ürün geliştirmeye kadar pek çok alanda da destek sağlıyor.

Sizin de Fikriniz Yaşam Bulsun

Kuveyt Türk, “Değerlerimizle büyüyoruz” söylemiyle hareket ediyor. En büyük değerlerinden birisi ise bu topraklardan çıkan ve çıkacak paha biçilemez fikirler. Bu nedenle, teknoloji ve inovasyon yolunda verdiği desteklerle girişimcileri desteklerken farklı bakış açılarının ve özgün fikirlerin finans dünyasına yeni bir soluk getirebileceğine inanıyor. Bu kapsamda hem yenilikçi fikirleri hayata geçirebilmek hem de müşterilerimizin ürün ve hizmetleriyle ilgili değerlendirmelerinden yola çıkarak daha iyi bir müşteri deneyimi sunabilmek için Fikr’inn platformu ile hizmet veriyor. Herkese açık olan bu platform üzerinden gençlerin, öğrencilerin, bireysel ve kurumsal müşterilerinin, girişimcilerinin finans sektöründe büyük değişimleri tetikleyeceklerine inandıkları fikirlerini alıyor, bu fikirleri gerçeğe dönüştürüyor.

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.