Arcapita Group Holdings, yüksek büyüme gösteren fintek şirketlerinden oluşan çeşitlendirilmiş bir portföyde azınlık hisselerine yatırım yapan ARC Fintek Portföy platformunun lansmanını duyurdu.

Küresel alternatif yatırım firması, portföyün ABD, İngiltere, AB, Brezilya ve İskandinav bölgesi gibi önemli küresel pazarlara maruz kalma ile coğrafi olarak çeşitlendirildiğini söyledi.

Şirketler, pandemi de dahil olmak üzere son üç yılda güçlü büyüme oranları görürken, aynı zamanda alt segmentler ve coğrafyalar arasında çeşitlilik sağlıyor.

Covid-19 salgını tüketiciler, işletmeler ve hükümetler için dijital çözümlere geçişi hızlandırdı.

Bu geçişten çok az sektör, artan mobil erişilebilirlikten ve daha hızlı hizmet tekliflerinden yararlanan fintek’ten daha fazlasını kazandı.

Arcapita, bu şirketleri, Arcapita ile birlikte çekici riske göre ayarlanmış getiriler sağlamayı amaçlayan deneyimli uluslararası yatırım firmalarıyla ortak yatırımlar yoluyla takip etti.

Arcapita’nın Mena yatırım genel müdürü Yousif Al Abdulla şunları söyledi: “ARC fintek portföyü aracılığıyla müşterilerimize çeşitlendirilmiş bir fintek riski sunuyoruz. Portföy, Arcapita’nın farklılaştırılmış değer teklifleri, kanıtlanmış iş modelleri, büyüyen müşteri tabanı ve köklü ürün-pazar uyumu ile çekici risk-getiri profilleri sunan şirketleri hedeflemeye yönelik ihtiyatlı yaklaşımı üzerine inşa edilmiştir.

Yenilikçi fintek çözümlerine yönelik artan talep göz önüne alındığında, sektörün uzun vadede önemli bir büyüme beklentisi taşıdığına inanıyoruz.”

Kaynak: Zawya

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.