İslami eşler arası (P2P) finans platformunun resmi bir kamu gönderisinde yaptığı açıklamada, ALAMI’nin Şubat ayında aylık rekor seviye olan 200 milyar IDR (13.89 milyon ABD$) dağıttığı belirtildi. Firma, 2021’de aylık ortalama 55,17 milyar IDR (3,84 milyon ABD Doları) tutarında ödeme yaptı. 9 Mart itibarıyla, ödenmemiş finansmanı 229 milyar IDR (15,92 milyon ABD Doları) idi.

Endonezya’daki en önde gelen İslami P2P finansörlerinden biri olan ALAMI, kurulduğu 2017’den bu yana hem organik hem de inorganik olarak olağanüstü bir büyüme yaşadı. Geçen yıl, toplam fonunu 37,5 ABD Dolarına yükselten 17,5 milyon ABD Doları tutarında bir A serisi turunu kapattı. Ayrıca 2021’de bir Şeriat kırsal bankası olan Cempaka Al-Amin‘i satın alan ilk ve tek İslami P2P platformu haline geldi. Bu, hizmetlerini P2P finansmanının ötesine genişletme ve Cempaka Al-Amin’in İslami bir neobanka başlatma lisansından yararlanma niyetinde olduğu için dijital bankacılık alanına girme planının bir parçası olan Bank Hijra olarak biliniyor.

Geçen ay ALAMI, A serisinin ötesinde finansman arayan büyüme aşamasındaki yeni başlayanlar için tasarlanmış üç aylık bir hızlandırıcı program olan Endeavor Endonezya’nın ScaleUp Growth programına kabul edildi.

Kaynak: Ifnfintech

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.