Açık Bankacılık alanında küresel standartlarda ve Türkiye’de ilk olan inter-API Açık Bankacılık Portalı ve Ekosistemi hızla büyüyor.

Yurt dışında iki ve Türkiye’de dört bankada kurulumu gerçekleşen platformda mobil uygulamalar, ödemeler, hesap hareketleri ve birçok farklı iş modeli, inovatif fintek çözümleri ile entegre edilmiştir. Ayrıca 37 ayrıcalıklı iş ortağı mevcut olup; portalın modüler yapısı, fonksiyonları ve dokümantasyonu da geliştirilmiştir. 500’ün üzerinde API, 800’ün üzerinde de kayıtlı geliştiricisiyle sektörel liderliğini perçinlemiştir.

Intertech Hakkında 

Intertech, finans sektörünün ihtiyaç duyduğu Bilgi Teknolojileri hizmetlerini sunmak amacıyla 1987 yılında kurulmuştur. Bugün Intertech, finans ve bankacılık sektörüne yönelik geliştirdiği yenilikçi çözümlerle, Türkiye’de ve dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri arasında yerini almıştır.

Birçok yerli ve yabancı bankada kullanılan dört temel bankacılık paketini geliştirmiş, tecrübe ve deneyimini kullanarak ürün yelpazesini çok daha fazlasına yükseltmiştir. Microsoft’un stratejik çözüm ortağı olan Intertech, geliştirmiş olduğu inter-Vision entegre bankacılık platformunu, .NET, Microsoft SQL Server gibi Microsoft tabanlı güncel teknolojiler üzerine kurgulamıştır. Agile proje yönetim yaklaşımı ile ITIL ve COBIT uyumluluğu gözetilerek geliştirilen inter-Vision platformu, “finansal uygulamalar” ürünlerinin yanında “müşteri ilişkileri yönetimi”, “iş süreçleri yönetimi”, “veri madenciliği ve iş zekası” ve “dijital kanallar” , “altyapı yönetimi”, “ödeme sistemleri” ana grupları altında biribiriyle entegre çalışan veya platformdan tamamen bağımsız olarak kullanılabilecek ürünlerden oluşmaktadır.

 

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.