2013 yılında farklı büyüklüklerdeki şirketlere e-ticaret dünyasında  yapay zeka tabanlı ödeme teknolojileri sunmak amacıyla kurulan iyzico’da, üst düzey yönetiminde yapılan değişikliklerle yeni bir dönem başlıyor.

iyzico'nun yeni CEO'su Orkun Saitoğlu olurken, Barbaros Özbuğutu ise  yönetim kurulu başkanı olarak devam edecek - egirişim

Şirketin kurucusu olarak 2013 yılından beri CEO’luk görevini yürüten Barbaros Özbuğutu, Yönetim Kurulu Başkanı oluyor. iyzico’nun CEO’luğuna ise 8 yıldır şirkette olan ve COO olarak önemli projelere imza atan Orkun Saitoğlu getiriliyor. Resmi değişiklik 1 Ağustos 2022’de gerçekleşecek. 

Özbuğutu satın alma ve stratejiden; Saitoğlu finansal kapsayıcılığın artırılmasından sorumlu olacak

iyzico’nun kuruluşundan beri 8 yıldır CEO’luk görevini yürüten Barbaros Özbuğutu, iyzico Yönetim Kurulu Başkanı sapkası ile şirket satın alma ve birleşme başta olmak üzere büyüme stratejisine yönelik konulara odaklanacak.

8 yıldır COO olarak iyzico’nun üst yönetiminde yer alan Orkun Saitoğlu, yeni dönemde CEO olarak, şirketin finansal hizmetleri demokratikleştirme vizyonu doğrultusunda; iyzico’nun güçlü ekibine, çok kanallı satış stratejilerini destekleyen çözümler ve finansal kapsayıcılığı arttıran inovatif uygulamalar geliştirmek için liderlik edecek.

iyzico’nun kurulduğu günden bugüne büyük bir ivmeyle büyüdüğünü söyleyen Barbaros Özbuğutu, şirketin Orkun Saitoğlu liderliğinde, daha büyük başarılara imza atacağına büyük bir inanç duyduğunu belirtti. iyzico’nun bir parçası olmaktan her zaman büyük bir gurur duyduğunu belirten Orkun Saitoğlu ise dijitalleşmenin hızlandığı dünyada, çok kanallı satış stratejilerini destekleyen çözümler ve finansmana erişimi artıran uygulamaları da hayata geçirerek finansal kapsayıcılığı artırmaya yönelik çalışmalara aynı hızla devam edeceklerini söyledi.

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.