Fintex Zirvesi 2022  ( Fintex –  Finans ve Teknolojiler Expo ) “Bankacılık ve Finans Ekosisteminde Yeni Trendler: Yenilikçilik” konulu 16-17 Haziran 2022 tarihlerinde Azerbaycan’ın Bakü kentinde düzenlendi.

Oldukça uzun bir geçmişe sahip olan Zirve, tüm paydaşların buluştuğu, yeni fikirler, deneyimler, ürünler sunduğu, birbirlerinden öğrendiği, ağ kurduğu ve finansal teknolojiler, dijitalleşme, ödeme ekosistemi konusunda daha derine indiği mükemmel bir platform olduğunu kanıtladı.

Fintex Zirvesi, Azerbaycan’da banka CEO’larının hepsinin bulunduğu tek finans etkinliğidir. Zirve, düzenleyiciler, fintech, dernekler, uluslararası finans kuruluşlarının temsilcileri, yerel Büyükelçilikler, akademisyenler, tanınmış şirketler, karar vericiler ve etkileyicilerin üst düzey yönetimini bir araya getiriyor.

Zirvede Tartışılan Konular

 1. Bankacılık Ve Fintek Ekosistem: Ortaklık Ve İşbirliği Fırsatları
 2. Covıd Finansmanı Sonrası – Gelişen Zorluklar Ve Fırsatlar
 3. Süper Uygulamalar Ve Dijital Platformlar
 4. Açık & Bağlantılı Bankacılık: Finansal İnovasyonun Geleceği
 5. Hizmet Olarak Gömülü Bankacılık Ve Bankacılık
 6. Dijital Yerleştirme Ve Kusursuz Dijital Yelken
 7. Ödemelerin Geleceği
 8. Dijital Varlıklar Ana Akım Gidiyor
 9. Kredide Yenilikler
 10. Yeni Normal, Yeni Yönetmelik
 11. Bankacılık Ve Finteknikte Büyük Veri
 12. Siber Güvenlik

Zirve Hakkında

Azerbaycan Bankalar Birliği, Azerbaycan Fintech Derneği, Merkez Bankası, Dijital Kalkınma ve Ulaştırma Bakanlığı, Ekonomik Reformlar Analiz ve İletişim Merkezi tarafından desteklenen iki günlük etkinlik, Azerbaycan’ın Bakü kentinde düzenlenen iki yıllık etkinlikten biridir.

Zirve, finansal teknolojiler, dijitalleşme, ödeme ekosistemlerinde yeni ve gelecek trendler alanında fikir ve deneyim alışverişi platformu olma amacını taşıyor. Yeni finans ve bankacılık ürünlerinin sunduğu fırsatları, yenilikçi ödeme çözümlerini, dijital para birimlerini, bankaların fintek ile birlikte yaşama ve işbirliği olanaklarını ve bu tür teknolojilerin hızla artmasıyla ortaya çıkan güvenlik konularını tartışmak için bir yerdir. Bu tür yeni hizmet ve ürünler için yasal çerçevenin oluşturulmasında en iyi uygulamaların değerlendirildiği ve tüm bu süreçlerin finansal sürdürülebilirliğin, finansal kapsayıcılığın ve en iyi müşteri deneyiminin güçlendirilmesine etkisinin öğrenildiği yerdir.

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.