Grup CEO’su Mohd Muazzam Mohamed, Be U’nun hızla değişen fintech ortamından yararlanarak Bank Islam ve İslami bankacılık endüstrisi için bir oyun değiştirici olduğunu söyledi.

Mohd Muazzam, Be U’nun genç nesli hedeflediğini ve sıfır bakiyeye izin veren bir tasarruf hesabı, fon transferi yetenekleri ve kullanıcıların belirli hedefler için tasarruf etmesine yardımcı olan bir “yuva” özelliği sunduğunu söyledi.

Önümüzdeki 12 ay içinde bankanın uygulamaya vadeli mevduat, gig marketplace, banka kartı, kişisel finansal yönetim, mikro finansman, mikro tekafül ve çok daha fazlası dahil olmak üzere yeni özellikler ekleyeceğini de sözlerine ekledi. 

“Be U, Bank Islam’ın yapmadığı müşteri segmentlerine odaklanıyor ve kullanıcıları henüz çalışma hayatlarının ilk aşamasında yakalıyor – finansal temelleri daha istikrarlı hale geldiğinde ve daha karmaşık finansal ürünlere ve araçlara ihtiyaç duyduklarında, Be U orada olacak ve Bank’a teklifler sunacak. İslam’ın çeşitli ürün ve hizmetleri var” dedi.

Kullanıcılar, Bank Islam Be U uygulamasını Google Play Store ve Apple App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirler.

Simge resmi