Şerafettin Özsoy – Geçtiğimiz yıl 10 kategoride 60+ jüri, 50+ paydaş ve 120+ başvuru ile muhteşem bir Gelecek Vadeden Girişimler Yarışması #GVG22 düzenlemiştik.

Bu yıl da in4startups olarak Ahmet Sefa Bir ile Eylül ve Ekim aylarında gerçekleşecek #GVG23 yarışmasının sürecini başlatmış bulunmaktayız. Gelecek Vadeden Girişimler Yarışması’nda (#GVG23) jüri olarak yer almak isteyen iş ve akademi dünyasının önden gelen isimlerini jüri listemize almak için çağrımızı yayınlamış bulunmaktayız.

Gelecek Vadeden Girişimler Yarışması Nedir?

GVG23, Teknoloji odaklı girişimciliğin Türkiye genelinde yaygınlaştırılması, başarılı girişimlerin ödüllendirilmesi, teknoloji geliştiren girişimcilerin mevcut başarılarını arttırarak globale taşımaları için gerçekleştirilen, sponsor firmaların destekleriyle farkındalık yaratmak ve bir vizyon sunmayı hedefleyen yarışmadır.

Neden Jüri Olmalısınız?

Öncelikle jürilerimiz Türkiye’nin en değerli girişimcilerini yakından tanıma fırsatı yakalıyorlar. İster kurumsal olarak isterse bireysel olarak girişimlere yatırımcı olma veya müşteri olma fırsatlarını değerlendirebiliyorlar. Ayrıca yarışma jürileri yarışma sürecince fiziksel ve online olarak kendi aralarında tanışabilecekleri networking oturumlarına katılma hakkına sahip olacaklar.

Netleşen Jürilerimiz:

No alt text provided for this image

Jüriden Ne Bekliyoruz?

Yarışma jürilerimizin kendi uzmanlık alanları ve deneyimlerinden yola çıkarak kendi kategorilerinde yer alan girişimleri inceleyip değerlendirerek puanlamalarını istiyoruz. Her kategoride ortalama 5 startup finale kalıyor. Ve jüriye sunumları maksimum 15 dk oluyor. Bu nedenle jürilerimizin çok fazla vaktini de almıyoruz.

Jüri Değerlendirmesi Nasıl Yapılıyor?

Jürilerimiz kendi uzmanlık alanları ve deneyimleriyle uyumlu olacak şekilde kategorilerde yer almaktadırlar. Bu nedenle her jüri belirli bir kategoride jürilik yapmaktadır. Önceden belirlenmiş kriterler üzerinden her jüri 1’den 10’a kadar puanlama yapmaktadır. Daha sonra her kategorideki jürilerin puanlarının ortalaması alınarak ilgili kategorinin kazananı belirlenmektedir. Her kategorideki jüri üyesi diğer jürilerin puanlarını görebilmekte ve ortaya çıkan ortalama puanı görebilmektedir. Böylelikle yarışma değerlendirmesinin şeffaflığı da sağlanmaktadır.

Hangi Kategoriler Var?

 • Sürdürülebilirlik Odaklı Girişim
 • Kadın Girişimci
 • Teknolojiye Yön Veren Girişim
 • Akademik
 • Global Rekabet Gücüne Sahip
 • İhracat Devi
 • Büyüme Şampiyonu
 • Sosyal Girişim
 • Fintech
 • Perakende Teknolojileri
 • Kimya
 • Sağlık

*Sponsor firmalarla yapılan işbirliklerine göre yeni kategoriler de açılabilir.

Çalışma Takvimi Nedir?

Girişim başvuruları ve ön değerlendirmeler Eylül ayında gerçekleşecektir. Jüri değerlendirmelerinin ise Ekim ayının 2.haftasında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Yarışmada jüri olarak olarak yer almak isteyen iş ve akademi dünyasının tecrübeli isimleri aşağıdaki formdan başvuru yapabilirler.

https://forms.gle/1VvpRqRdeqpVMTfT6

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.