Ethis Group’un en son Umman’dan alınanlar da dahil olmak üzere birden fazla kitle fonlaması lisansı ve çeşitli stratejik ortaklıkları, şirketin küresel bir şirkete dönüştüğüne işaret ediyor.

Cibuti- Etik ve İslami yatırım ve sosyal finans platformu operatörü Ethis Group, geçtiğimiz günlerde 12. Küresel İslami Finans Ödülleri’nde (GIFA) ikinci En İyi İslami Kitle Fonlaması Platformu ödülünü aldı.

Ethis Kurucu Ortağı ve Ethis Endonezya CEO’su Ronald Yusuf Wijaya, 14 Eylül 2022’de Cibuti Palace Kempinski’de düzenlenen bir törenle ödülü aldı. Prestijli GIFA, İslami bankacılık ve finans alanında en çok rağbet gören ve piyasa liderliğindeki ödüllerden biridir.

Ethis Group Yönetim Kurulu Başkanı Daud Vicary, “2016 yılında, Ethis aynı ödülü ilk kez kazandığında, İslami finans dünyasında bir adım atacaklarına inanarak onları destekliyordum. Bugün, yönetim kurulu başkanı olarak, İslami fintek için küresel olarak liderlik etmeye ve yeni bir çığır açmaya devam etmemizi çok güçlü bir şekilde konumlandıran büyümemiz, başarılarımız ve atılımlarımızdan gerçekten gurur duyuyorum” dedi.

Ödül, Grubun, türünün ilk örneği olan sınır ötesi EthisX aracılığıyla küresel kitle fonlaması faaliyetlerini yürütmek için Umman Sultanlığı’nın düzenleyicisi olan Sermaye Piyasası Kurumu’ndan bir kitle fonlaması lisansı almayı da içeren, Grubun son önemli başarılarının hemen ardından geliyor. Yeni lisansın eklenmesiyle, Ethis artık üç farklı ülkeden üç kitle fonlaması lisansına sahip: Malezya, Endonezya ve Umman. Ethis Group ayrıca fon yönetimi faaliyeti için Labuan Financial Services tarafından şartlı lisans almıştır.

Ethis Group ve Gobi Partners arasında yakın zamanda kurulan ve 2022 yılı sonuna kadar kapatılacak olan 20 milyon ABD Doları tutarındaki Şeriat uyumlu ortak fonun yanı sıra İslami Değer Analitiği geliştirmek için Singapur merkezli IBF DigiLabs ile bir ortak girişimin kurulması kayda değer ortaklıklar arasında yer alıyor.

2014 yılında kurulan Ethis, sürdürülebilir ve etkili kitle yatırımlarına, bağış toplama ve bağışlara odaklanmaktadır. Malezya, Endonezya ve Umman’da düzenlenmiş platformlar işletiyor, Dubai ve Katar’daki düzenleyicilerden onaylar aldı ve şu anda Suudi ve Türkiye dahil olmak üzere diğer birçok yargı alanına yayılıyor.

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.