Dünyanın önde gelen Açık bankacılık (API) çözümleri finteklerinden biri olan Codebase Technologies, 14 Eylül’de Cibuti’de düzenlenen 2022 Küresel İslami Finans Ödülleri’nde (GIFA) “En İyi İslami Finans Çözümleri Sağlayıcısı” ödülüne layık görüldü.

Ödül, Codebase Technologies‘in olağanüstü durumunu onurlandırıyor. Codebase, dijital İslami bankacılıkta ve İslami finans hizmetleri endüstrisinde dijitalleşmeyi yönlendirmede öncü rol oynuyor. Ödül ayrıca, şu anda dünyanın en büyük üç İslami bankasından ikisi tarafından kullanılan Codebase Technologies’in Digibanc platformunun yenilikçi yeteneklerini de tanıdı.

Dünyanın en prestijli İslami finans ödüllerinden biri olan GIFA, 2011 yılında Londra merkezli düşünce kuruluşu Edbiz International Advisors tarafından kuruldu. Mükemmellik ödülü, kendi alanlarında olağanüstü başarılar sergileyen, İslami bankacılık ve finansın sürdürülebilirliğine ve yenilikçiliğine katkıda bulunan hükümetleri, finansal kurumları, şirketleri ve bireyleri tanır.

2017 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki genel merkezini kurmasından bu yana Codebase Technologies, bölge genelinde ve ötesinde önde gelen finansal markaların dijital öncelikli hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı oldu. Ödül, şirketin kayda değer başarılarının hemen ardından; 

  • Pakistan’ın Dubai İslam Bankası Pakistan için Roshan Dijital Hesapları için ilk dijital katılımı
  • GCC’nin Atyaf eSolutions ile birlikte dijital dönüşüm için Bahreyn Ticari Tesisler Şirketi (BCFC) tarafından seçilen Kuveyt Finans Kurumu-Bahreyn için ilk tam otomatik düzenleyici raporlama platformunu uygulaması ve
  • VISA Fintech Connect Partners programına katılımını gerçekleştirdi.

Codebase Technologies’in Kurucusu ve Baş Teknoloji Sorumlusu Rizwan Warsi şunları söyledi: “İslami bankacılıkta en saygın ödül kuruluşlarından birinden bu gıpta ile bakılan ödülü almaktan gurur duyuyoruz. Codebase Technologies, son birkaç yılda katlanarak büyüdü ve dijital İslami bankacılık alanına öncülük etmek bizim için her zaman özel bir odak noktası olmuştur.”

2022’nin başlarında şirket, MENA bölgesinin finansal erişim için ilk dijital bankası olan Blink‘i, Ürdün Sermaye Bankası ile birlikte piyasaya sürdü ve Blink’i sadece altı ay içinde piyasaya sunmak için Digibanc platformundan yararlandı. Codebase Technologies o zamandan beri Capital Bank of Jordan’ın tercih edilen teknoloji ortağı oldu ve Banka’yı çeşitli dijitalleştirme girişimlerinde destekledi ve Banka’yı ölçekte yenilik yapması için Digibanc platformunu kullandı. Codebase Technologies’in Digibanc platformu, finansal kurumların dijital katılım ve çok kanallı bankacılıktan anında kredilendirmeye kadar çok çeşitli teklifler için pazarlama sürelerini hızlandırmasına olanak tanıyan birden fazla piyasaya hazır bileşen içeren açık bir API mikro hizmet mimarisi üzerine kurulmuştur. 

Ayrıca Codebase Technologies’in Yönetici Ortağı Raheel Iqbal: “Dijital İslami finansa öncülük etme konusundaki tutarlı çalışmalarımızı takdir ettiği için GIFA’ya teşekkür ediyoruz. Kendini işine adamış ekibimize takdirlerimizi sunmak ve ortaklarımız, müşterilerimiz ve paydaşlarımızın desteği için şükranlarımızı sunmak istiyoruz. Birçok İslami FI’nın kendi sorunlarıyla mücadele ettiğini biliyoruz. Özellikle meydan okuyan bankalar, neobankalar, fintekler ve alana giren banka dışı oyuncularla dolu günümüzün dinamik pazarında dijitalleşme yolculukları Digibanc platformumuz, günümüzün İslami kurumlarının ihtiyaçlarını karşılamada etkili oldu, dijitale öncelik vermelerini ve ayarlamalarını sağladı. Şeriat ilkelerine uyum sağlarken, geleceğe uzun süre yenilik yapabilecekleri bir temel oluşturuyorlar. Bu ödül, küresel olarak mükemmelliğe ulaşmaya ve harika işler yapmaya devam etmemiz için bize ilham veriyor.”

12. GIFA Ödül Töreni, Cibuti Cumhuriyeti’ndeki Cibuti Palace Kempinski’de gerçekleştirildi ve ev sahipliğinde Cibuti Devlet Başkanı ve Cibuti Merkez Bankası Ekselansları İsmail Omar Guelleh oldu. Etiyopya Başbakanı Ekselansları Abiy Ahmed, törenin Baş Konuğuydu ve uluslararası etkinliğe 26 ülkeden büyükelçiler, üst düzey bakanlar, kabine üyeleri, çok taraflı kuruluşlar, yerel ve uluslararası kuruluşlar ve kişiler katıldı.

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.