İki günlük konferans, fiziksel olarak 27-28 Kasım 2022 tarihlerinde Bahreyn Krallığı Crowne Plaza’da “Yıkıcı Zamanlarda Ekonomik Dayanıklılık ve Yönetişim” temasıyla gerçekleştirilecek.

İslami Finansal Kurumlar için Muhasebe ve Denetim Kurumu (AAOIFI), IsDB Enstitüsü (IsDBI) tarafından temsil edilen İslam Kalkınma Bankası Grubu (IsDB) ile birlikte, İslam Bankası’nın himayesinde 17. yıllık İslami bankacılık ve finans konferansına ev sahipliği yapacak.

Yıllık konferans, İslami finans sektöründeki en önemli toplantılardan biri olarak kabul ediliyor ve İslami finans sektöründeki en önemli toplantılardan biri olarak görülüyor.

Daha geniş paydaşların yararına olan konferans, Zoom, YouTube ve diğer sosyal medya platformları üzerinden canlı yayınlanacak. İslami bankalar ve finans kurumları, akademik kurumlar, teknoloji ve ayrıca diğer destek hizmeti sağlayıcıları ve bilgi paylaşım platformları dahil olmak üzere çeşitli ortaklar ve sponsorlar tarafından desteklenecektir.

Bu vesileyle, AAOIFI Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Shaikh Ebrahim Bin Khalifa Al Khalifa şunları söyledi: “AAOIFI, yıllık konferansa bir kez daha Bahreyn’de ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duymaktadır. Küresel ekonomideki bozulmanın ışığında acil konulara ilişkin tartışmaları sabırsızlıkla bekliyoruz. AAOIFI’ye ve onun bu önemli konferans gibi girişimlerine sarsılmaz destekleri için Bahreyn Merkez Bankası ve IsDB’ye minnettarız. Tüm AAOIFI paydaşlarını Bahreyn’de ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz, inşaAllah” dedi.

İki günlük konferans, yedi panelli tartışma oturumlarına ek olarak, ileri gelenler ve politika yapıcıların açılış konuşmalarına ev sahipliği yapacak. Panel tartışmaları, gıda güvenliği ve ekonomik kalkınma, iklim değişikliği ve İslami finansın rolleri, İslami finans pencereleri için yönetişim ve fintekin sağlanmasına yönelik stratejileri araştıracak. Ayrıca tartışmalar, sosyal finansın İslami ticari finansa entegrasyonunu ve kapasite geliştirme ihtiyacını da içerecek.

Bu vesileyle, IsDB Enstitüsü Genel Müdür Vekili ve IsDB Group Baş Ekonomisti Dr. Sami Suwailem şunları söyledi: “AAOIFI-IsDB konferansı, acil konuların tartışıldığı küresel İslami finans sektörü için önemli bir konferanstır. Konferanstaki müzakerelerin ileriye dönük önemli gelişmeler için sağlam temeller atacağını ve bizi geleceğe daha iyi hazırlayacağını umuyoruz.”

Kayıt ve etkinlik hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.