İslami bir dijital Ekonomi sağlayıcısı ve iş etkinlikleri organizatörü olan Elmangos Ventures (EV), üçüncü Küresel İslami Fintech Zirvesi’ni (GIFS) 2022 düzenleme planlarını açıkladı.

Etkinlik, İslami Özel Sektörün Gelişimi Kurumu ile birlikte düzenlenecek. Sektör (ICD) ve IsDB Group İş Forumu “THIQAH” ile işbirliği içinde. Ayrıca GIFS, Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) tarafından da desteklenmektedir.

Etkinlik, Mart 2022‘de İstanbul, Türkiye’de gerçekleşecek. Ayrıca, İslami Fintek’in kapsamını ve becerikliliğini ele almanın yanı sıra ekosistem paydaşlarını tek bir buluşma noktasında bir araya getirmeyi hedefliyor. Platform, İslami Fintek sektörüyle ilgili her şeyi ortaya koyan, tartışmayı kolaylaştıran ve dünya standartlarında İslami finans ürünleri ve hizmetleri sunmak için çığır açan fikirleri, çözümleri ve işletmeleri şekillendiren Türkiye’deki ilk platform olacak. İki güne yayılan GIFS, tamamı Dijital Çağda İslami Fintech Konumlandırma teması altında iş alışverişi, özelleştirilmiş paneller ve özel B2B eşleştirme dahil olmak üzere çok çeşitli programlar sunacak. Etkinliğe hakim kuruluşlardan çeşitli endüstrilerin yanı sıra önde gelen şirketler, finans kurumları, akademisyenler, düzenleyiciler ve hükümet temsilcilerinin katılması bekleniyor. Ek olarak, GIFS, ilerlemeye odaklanırken ve teknolojinin geleceğin anahtarı olmaya devam ettiğini kavrarken, veri ve Fintek çözüm sağlayıcılarının katılımını çekmelidir.

EV’nin Kurucusu ve Direktörü Abd Elmohaimen Mansi, “Türkiye’yi bu yıl GIFS’e ev sahipliği yapmak için mükemmel bir mekan olarak görüyoruz. Bu, pandemi başladığından beri ev sahipliği yaptığımız ilk fiziksel etkinlik olacak. İlgili tüm tarafların etkileşimde bulunabileceği, fikirlerini paylaşabileceği sağlam bir ağ platformu oluşturmayı ve yeni gelenlerin Türk finans sektörünü ve potansiyelini keşfederken ürünlerini ve çözümlerini sergilemeleri için bir platform sağlamayı amaçlıyoruz.” Çok taraflı kalkınma finans kurumu ICD, türünün ilk örneği bir “Bölgesel FinTech Pazar Giriş Raporu (FMER) 2021” oluşturmak için organizatörle işbirliği yapmaya hevesli. GIFS sırasında yayınlanacak olan Türkiye, Azerbaycan, Bosna-Hersek ve Arnavutluk olmak üzere dört lokasyona odaklanarak. Ayrıca ICD, FinTech şirketlerinin faaliyetlerini yeni üye ülkelere genişletmelerine yardımcı olmak için özel bir FinTech CEO’ları yuvarlak masasına ev sahipliği yapacak.

ICD CEO’su Bay Ayman Amin Sejiny şunları söyledi: “ICD, GIFS’e aktif olarak katılmaktan ve dijitalleşmeyi bu önem düzeyine getirmekten memnuniyet duyuyor. Üye ülkelerdeki topluluklara sunulan fintech tabanlı finansal hizmetleri hızlandırmayı ve artırmayı amaçlayan diğer dijital girişimlerin yanı sıra “Köprü Platformu” ve “FinLit Platformu”nu geliştirdik. Bu çabalar, hem bireyler hem de KOBİ’ler için Finansal Kapsayıcılık ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin gerçekleştirilmesine katkıda bulunacaktır. ”

TKBB Genel Sekreter Vekili İsmail Vural, “Dijitalleşme, yaşadığımız dünyada hayatın her aşamasını etkileyerek üretim yöntemlerini, tüketim alışkanlıklarını, iş yapış şekillerini ve sosyal hayatı yeniden şekillendirdi. müşterilerine daha iyi hizmet sunmayı içerir, mobil uygulamalar ve diğer dijitalleştirilmiş araçlar sunar. TKBB her zaman yeniliklerin öncüsü olmayı hedefliyor ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda, güncellenen Strateji Belgemizde yer alan 6 stratejik hedeften biri olan “Dijital” ayağı için sektöre yol haritası geliştirmeyi amaçlayan Katılım Bankacılığı Dijital Araştırma Raporu’nu yayınladık. Buradaki amacımız dijital okuryazarlığı artırmak ve dijital yetenek ve yetkinlikleri geliştirmek olacaktır. Son olarak, bu tür yerel ve uluslararası etkinliklerde paydaşlarımızla bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ortağı olduğumuz Mart 2022’de İstanbul’da gerçekleştireceğimiz GIFS (Global Islamic Fintech Summit) zirvesinin, İstanbul Finans Merkezi lansmanında öne çıkan Fintek ve Katılım Finansmanı alanlarının etkileşimine önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. ” dedi.

Henüz Yayınlanmış Bir Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.